TRT,de susam sokagi yayinlanirdi.
Sonra 80 li yillarda alman Tvsi,ZDF,de Türkiyeden mektup var porgrami yayinlanirdi cumartesi günleri 15.dakika herkes toplanir onu seyrederdi.
Türkiyeye telefon acmak icin postanenin önünde kuyruk olusurdu.
TRT int kablodan yayina ilk basladigi gün Hüriyet gazetesi koskocaman baslik atmisti evimize hos geldin TRT.
Cizgi filimler vardi,78 lerde,marko, hayidi,pinokyo,
Eglence porgramlari,A dan Z ye Halit kivanc,Gülünüz güldürünüz,Öztürk serengil.
Yarisma porgrami,Bir soru bir cevap,dogrumu yanlismi,Bülent özveren
Tatil sabahi pazar günleri,Mehpare celik.
Diziler,ihtiyar deli kanli,don kisot,vadideki hayat füriy,lessi,zengin ve yoksul,mc milan ve karisi,kunta kinte,daha bircok dizi.
Tele pazar,
Sonra kis günü sobanin etrafina toplanip yüzük oyunu oynanirdi.
Tv nin pek nadir oldugu dönemde yasli büyükler bir araya toplanip radyodan aksam 19 haberler ajansini dinlerlerdi rahmetli Zafer cilasun,jülide gülizar,Aytac kardüz,Sengül karaca,sunarlardi haberleri tahta sandik radyo kimseden cit yok biz pencereden bakardik dedeler icerde radyo basinda ajans dinlerdi haber biter kahveler gelirdi.
Sonra sobanin üzerine kestaneler dizilir,alemiyum su gügümlerinin icinde misir kaynatilirdi,daha olmadi misir elegi ile kömürün közünde misir patlatilirdi.
Disarida kar diz boyu olurdu altimiza naylon torba koyup jet hizinda kizak kayilirdi.okula gidince pamuk sekeri satan amca gelirdi 25 kurus pamuk sekeri. sonra seyyar fotografci köyleri dolasip resim cekerdi üc ayakli resim makinasi siyah perdesi olurdu fotograf makinasinin önünde,amca kafasini iceri sokar elini havaya kaldirir kipirdamayin cekiyorum ceek tim,tüm sinif toplanir hatira resimleri cekilirdi,ilkokula seyyar sinama gelirdi okul duvarina beyaz perde asilirdi isik girmesin diye camlar kartonlarla kapatilirdi.
Birde topac oyunu vardi ucu sivri biz ona katir derdik sopanin ucuna caput baglar yerde döndürürdük caputu islatirdik iyi ses cikarsin diye sopayla vurdukca vizir vizir öter ses cikarirdi.

Birde bu Tornet vardi her tarafi süslü olurdu sonra amca camdan cikar bagirirdi kafamiz sisti yeter artik diye terlik firlatirdi 76,79 yillari arasi