YOUTUBE LIST

italya seyahat / tatil müzik esnaf youtube

ZAMAN CETVELİ

KIZILAY KAN BAĞIŞI

KIZILAY KAN BAĞIŞI
KAN ACİL DEĞİL SÜREKLİ İHTİYAÇTIR !..

19 Şubat 2013 Salı

seksenler 80's


-Cuma akşamları okuldan çıkınca çifte sevinç yaşardım. hem tatile girerdik, hem de televizyonda Shogun'u izlerdim. Ardından da İpek Yolu. O ne belgeseldi öyle, o ne müzikti?
-Pazar akşamları Cenk Koray'ın programını (özellikle çizgi film Bay Meraklı ve kutu kutu çok iyiydi) seyrederken bir yandan da hüzünlenirdim, çünkü ertesi gün okul vardı
-Şaşı arslan Daktari, Morg ve Mindy (Bunlardan birisi uzaylıydı, amuda kalkarak uyurdu), yedi numara, Atlantisten gelen adam (Mark Harris), Şeker kız Candy, Heidi, Kavanozdaki adam anılarımda kalan güzel dizilerdi.
-haftanın bir günü türk sineması günüydü, mahallede televizyonu olan nadir evlerden biriydik (siyah-beyaz Grundig) mahalledeki samimi olduğumuz komşular eve doluşurlar ve ışıkları kapatıp sinema havasında türk filmini izlerdik. (acıklı olanı makbuldü, filmden sonra millet gözlerini sile sile vedalaşarak evden ayrılırlardı)
-Mahallede, sanayide kullanılan rulmanlar tekerlek olarak kullanılarak yapılan bilyalı denilen tahtadan arabalar yapar ve sürerdik. amma da gürültü olurdu.